Poradnik: jak przygotować się na sesje fotograficzną

Poradnik uniwersalny, kierowany dla tych co chcą wziąć udział w sesji fotograficznej. poniżej wybrane fragmenty
1. Wstęp, kilka słów o sesji i współpracy.
Drogi czytelniku, jeżeli trafiłeś na tę treść, to zapewne rozmyślasz nad sesją fotograficzną dla siebie lub swojej firmy. Chciałbym jedynie nadmienić, że ten tekst ma za zadanie jedynie przybliżyć Cię do zagadnień tego, jak przygotować się do sesji. Wszystkie szczegóły powinieneś/powinnaś uzgodnić z fotografem lub osobą odpowiedzialna za sesje. Umieściłem tutaj 2 rodzaje sesji- sesję biznesową i modelingową. Dlaczego?

Z bardzo prostego powodu.
Sesja biznesowa ma za zadanie pokazać Cię z najlepszej strony, tak samo jak sesje modelingowe.

Część zasad i reguł są więc takie same (np. make-up, stylizacja itd.). Jedno może mieć zastosowanie w drugim i na odwrót, oczywiście z zachowaniem odpowiedniego kontekstu (zakładam ze nie będziemy robić sesji biznesowej jako akt- chociaż modelingową lub produktową jako biznes, to czemu by nie). Przygotowujesz się do sesji tak samo.

(...)

Make-up – tutaj jest analogia co do włosów, jeśli na planie jest makijażystka, sama nie rób żadnego make-upu, przyjdź świeża - nawet bez tuszu do rzęs.
Dzień wcześniej zalecam nawilżyć skórę i zrobić peeling, aby zniwelować zaczerwienienia.
Jeśli masz alergie na coś, koniecznie powiadom o tym makijażystkę.

Jeżeli na planie nie ma makijażystki.
Należy pamiętać, że make-up na co dzień lub na imprezę i make-up na sesje zdjęciową jest całkowicie inny. Różni się nawet makijaż do światła dziennego jak i do światła błyskowego. Sprawdź jaka będzie pogoda, make-up wygląda inaczej w białym i w żółtym świetle. W większości przypadków zalecam pójść do profesjonalisty, który wie, jak taki make-up wykonać. Makijaż na sesje zdjęciową przede wszystkim jest matowy, nieodbijający światła, a twarz jest konturowana.

(...)

b) Nieprzyjście na sesje – cóż… w przypadku takiej sytuacji np. jeśli jesteś modelką,
Twoja kariera może się zakończyć. Pamiętaj, że branża foto to ludzie, którzy się znają nawzajem, i np. Stylistka, która będzie pracować na innym planie, lub fotograf, do którego nie przyszłaś na sesję, dowie się, że Ty będziesz modelką, odradzi Cię.

Rafał Sadura